سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خانه » مقالات حقوقی » بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

👈 در قبال كسب حق حضانت مشترك
در صورتى كه زوج بپذيرد،بلا مانع و اين توافق يا قرارداد وفق ماده ۱۰ قانون مدنى معتبر است و اين قرارداد نوعى عقد و لازم‌الاجراء است و مقررات حق رجوع زوجه به ما بذل در (بند ۳ ماده ۱۱۴۵ قانون مدنى) به آن تسرى ندارد زيرا مقررات مزبور مختص خلع است.

با عنايت به مقررات قانون مدنى و قانون تأمين اجتماعى،حضانت فرزندان ربطى به نفقه آنان و حقوق قانونى ندارد
👈👈👈👈👈👈👈👈👈👈👈
با رسيدن به سن بلوغ كه در پسر ۱۵ سال تمام قمرى و در دختر نه سال تمام قمرى است موضوع حضانت اطفال منتفى است و افراد بالغ با هريك از والدين كه بخواهند باشند مى‌توانند شخصا اتخاذ تصميم نمايند در مورد ملاقات نيز چنانچه بالغ تمايلى به ملاقات مادر نداشته باشد الزام وى به انجام ملاقات موجه نيست.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

حضانت مخصوص اطفال است،پس از رسيدن به سن بلوغ حضانت منتفى است،و افراد بالغ با هريك از والدين كه بخواهند مى‌توانند زندگى كنند.

ماده(۲۰)قانون حمايت خانواده به قوت خود باقى است و دادرس دادگاه مى‌تواند به موجب آن در مورد چگونگى ملاقات فرزندان توسط والدين از ورود در ماهيت دعوى اقدام و دستور مقتضى را صادر نمايد.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
زوجه‌اى كه در دادگاه متقبل حضانت و نگهدارى فرزند خود شده است حق سلب تكليف از خود را ندارد.

آنچه كه در مورد حضانت اطفال بايد مورد توجه قرار گيرد مصلحت خود است نه عسر و حرج و مادر،بنابراين اگر دادگاه مصلحت بداند كه طفل از سنين مربوطه نزد پدر باشد و يا بعد از سنين مذكور نزد مادر باشد يعنى پدر را صالح نداند(موارد ماده ۱۱۷۳ قانون مدنى)مى‌تواند تصميم مقتضى اتخاذ نمايد. بديهى است در صورتى كه به سرنوشت طفل لطمه‌اى وارد نشود،دادگاه مى‌تواند عسر و حرج هريك از والدين را مورد توجه قرار دهد
@haqghoo

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است