باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خانه » مقالات حقوقی » اسناد تنظيم شده در كشورهاي خارجي

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
اسناد تنظيم شده در كشورهاي خارجي

اسناد تنظيم شده در كشورهاي خارجي

ایا اسناد تنظیم شده در کشورهای خارجی در ایران دارد ؟

محاکم ایران به اسناد تنظیم شده در کشورهای خارجه همان اعتباری را خواهند داد که آن اسناد مطابق قوانین کشوری که در آن جا تنظیم شده دارا می‌باشد مشروط بر این که:

☑️ اولاً- اسناد مزبوره به علتی از علل قانونی از اعتبار نیفتاده باشد؛

☑️ ثانیاً- مفاد آن‌ها مخالف با قوانین مربوط به نظم عمومی یا ‌ی ایران نباشد؛

☑️ ثالثاً- کشوری که اسناد در آن جا تنظیم شده، به موجب قوانین خود یا عهود، اسناد تنظیم شده در ایران را نیز معتبر بشناسد؛

☑️ رابعاً- نماینده‌ی سیاسی یا قنسولی ایران در کشوری که سند در آن جا تنظیم شده یا نماینده‌ی سیاسی و قنسولی کشور مزبور در ایران تصدیق کرده باشد که سند موافق قوانین محل، تنظیم یافته است.

ماده ۱۲۹۵ قانون مدنی

 

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است