خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خانه » مقالات حقوقی » نصب دوربين مداربسته در اپارتمان ها

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
نصب دوربين مداربسته در اپارتمان ها

نصب دوربين مداربسته در اپارتمان ها

✍نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین در قسمتهای مشاعی یا مشترک مثل پارکینگ و راه پله و… تنها با تصویب هیئت مدیره ساختمان مجاز است .بنابراین نصب دوربین بوسیله ساکن یک آپارتمان در قسمت مشاعی غیرقانونی است.
👈نصب دوربین در محیط هایی که به حریم شخصی افراد مربوط میگردد(محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رخت کن، اتاق پرو و…)اشکال دارد و برای نصب دوربین در اینگونه محیط ها ، داشتن مجوز الزامی است.
👈بطور کلی نصب دوربین بصورت مخفی و به هر شکل ممکن (در محیط خصوصی ، عمومی یا مشاعات) نیازمند مجوز قانونی است.درصورت نصب دوربین مخفی بدون داشتن مجوز قانونی حتی در منزل خود فرد ، جرم تلقی شده و امکان پیگرد قضایی وجود خواهد داشت.
👈دوربین ها باید به دلیل موجهی مثل ممانعت از سرقت نصب شده و برای همین امر نیز استفاده شوند.انتشار و سواستفاده از تصاویر دوربین در مواردی که علت اصلی نصب آن نبوده جرم محسوب میشود.
👈برای دریافت مجوز نصب دوربین مخفی یا نصب دوربین در اماکن غیرمجاز باید با ذکر دلیل موجه برای ضروری بودن نصب، به نیروی انتظامی یا مراجع قضایی مراجعه نمایید.
👈چندسال پیش فیلمی از درون یک آسانسور از هم آغوشی زن و مردی در یک اداره دولتی منتشر شد و بحث های جنجالی را به دنبال داشت.باید گفت که نصب این دوربین ها نیز تنها با مجوز قانونی ممکن است و باید در ورودی آسانسورها ذکر شود که مجهز به دوربین میباشد.
👈این سختگیری ها در خصوص کسب مجوز، به علت سواستفاده هایی است که در این سالها از دوربین ها صورت گرفته است .
اگر کسی از شما فیلمی دارد ، با آن شما رو تهدید میکنه یا از کسی فیلم ی دارید و میخواید از وکیل مشاوره بگیرید با تماس بگیرید.

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است