سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خانه » مقالات حقوقی » پرداخت مهریه از دیه

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
پرداخت مهریه از دیه

پرداخت مهریه از دیه

🔺ديه جزء ما ترك متوفي است در نتيجه مهريه زوجه متوفي از محل ديه قابل پرداخت ميباشد

❇ سوال :

🔺در صورتی که متوفی در اثر فوت نماید و زوجه خود را مطالبه نماید، اما متوفی مالی نداشته باشد، آیا می‌توان از مذکور مهریه زوجه را پرداخت نمود؟

🔸نظریه شماره ۳۸۷۹/۷ – ۱۳۸۶/۶/۱۲ اداره کل حقوقی قوه قضاییه

🔸مطابق ماده ۸۶۷ قانون مدنی ارث به موت حقیقی یا به موت فرضی مورث تحقق پیدا می‌کند و حسب ماده ۸۶۸ همان قانون مالکیت ورثه نسبت به ترکه محقق نمی‌شود، مگر پس از ادای حقوق و دیونی که به تعلق گرفته و ماده ۸۶۹ قانون مذکور حقوق و دیونی که به تعلق می‌گیرد و باید قبل از تقسیم آن اداء شود، از جمله دیون و واجبات مالی متوفی دانسته است و چون مهریه از حقوق ممتازه است و از طرفی دیه نیز جزء است. لذا قبلاً باید مهریه زوجه از دیه دریافتی پرداخت و سپس حق مادر متوفی از همان محل اداء شود.

بازدید: 49

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است