حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خانه » مقالات حقوقی » بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

بخشش مهریه و گرفتن حضانت طفل

👈بخشش در قبال كسب حق حضانت طفل مشترك
در صورتى كه زوج بپذيرد،بلا مانع و اين توافق يا قرارداد وفق ماده ۱۰ قانون مدنى معتبر است و اين قرارداد نوعى عقد و لازم‌الاجراء است و مقررات حق زوجه به ما بذل در (بند ۳ ماده ۱۱۴۵ قانون مدنى) به آن تسرى ندارد زيرا مقررات مزبور مختص طلاق خلع است.

با عنايت به مقررات قانون مدنى و قانون تأمين اجتماعى،حضانت فرزندان ربطى به نفقه آنان و حقوق قانونى پدر ندارد
👈👈👈👈👈👈👈👈👈👈👈
با رسيدن به سن بلوغ كه در پسر ۱۵ سال تمام قمرى و در نه سال تمام قمرى است موضوع حضانت اطفال منتفى است و افراد بالغ با هريك از والدين كه بخواهند باشند مى‌توانند شخصا اتخاذ تصميم نمايند در مورد ملاقات نيز چنانچه فرزند بالغ تمايلى به ملاقات مادر نداشته باشد الزام وى به انجام ملاقات موجه نيست.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

حضانت مخصوص اطفال است،پس از رسيدن به سن بلوغ حضانت منتفى است،و افراد بالغ با هريك از والدين كه بخواهند مى‌توانند زندگى كنند.

ماده(۲۰)قانون حمايت خانواده به قوت خود باقى است و دادرس مى‌تواند به موجب آن در مورد چگونگى ملاقات فرزندان توسط والدين قبل از ورود در ماهيت دعوى اقدام و دستور مقتضى را صادر نمايد.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
زوجه‌اى كه در متقبل حضانت و نگهدارى فرزند خود شده است حق سلب از خود را ندارد.

آنچه كه در مورد حضانت اطفال بايد مورد توجه قرار گيرد خود طفل است نه عسر و حرج پدر و مادر،بنابراين اگر بداند كه طفل قبل از سنين مربوطه نزد پدر باشد و يا بعد از سنين مذكور نزد مادر باشد يعنى پدر را صالح نداند(موارد ماده ۱۱۷۳ قانون مدنى)مى‌تواند تصميم مقتضى اتخاذ نمايد. بديهى است در صورتى كه به سرنوشت طفل لطمه‌اى وارد نشود،دادگاه مى‌تواند عسر و حرج هريك از والدين را مورد توجه قرار دهد
@haqghoo

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است