عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خانه » مقالات حقوقی » مهلت اعتراض به راي كميسيون ماده 100 در ديوان عدالت اداري

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
مهلت اعتراض به راي كميسيون ماده 100 در ديوان عدالت اداري

مهلت اعتراض به راي كميسيون ماده 100 در ديوان عدالت اداري

✍ مهلت اعتراض به رای کمیسیون ماده 100 در دیوان عدالت اداری

🔷برابر ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری مصوب 1392 مرجع اعتراض به آرای کمیسیون های بدوی و تجدید نظر کمیسیون ماده 100شهرداری (هر کدام که قطعی شده باشد) دیوان عدالت اداری می باشد و مهلت اعتراض به این آراء برابر تبصره 2 ماده 16 قانون دیوان عدالت اداری 3 ماه از تاریخ رای قطعی شده می باشد .لازم به ذکر است که در احتساب مواعد،مطابق ماده 443 قانون آیین دادرسی مدنی هر ماه ۳۰ روز محاسبه میگردد بنابراین صرفنظر از دو روز مهلت قانونی ابلاغ و اقدام.جمع مهلت اعتراض به رای برای اعتراض به آرای کمیسیون ماده 100 شهرداری ۹۰ روز می باشد در زیر عین متن قوانین مربوط به مواعد،مستخرج از قانون دیوان عدالت اداری و قانون آیین دادرسی مدنی به جهت آگاهی تقدیم میگردد:

ماده 10- صلاحيت و حدود اختيارات ديوان به قرار زير است:

1- رسيدگي به شكايات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقيقي يا حقوقي از:

الف- تصميمات و اقدامات واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه ­ها و سازمانها و مؤسسات و شرکت های دولتی و شهرداری­ها و سازمان تأمین اجتماعی و تشکیلات و نهادهای انقلابی و مؤسسات وابسته به آن ها.

ب- تصميمات و اقدامات مأموران واحدهای مذكور در بند «الف» در امور راجع به وظايف آن ها.

2- رسيدگي به اعتراضات و شكايات از آراء و تصميمات قطعي هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و كميسيون‌هايي مانند كميسيون‌هاي مالياتي، هيأت حل اختلاف كارگر و كارفرما، كميسيون موضوع ماده (100) قانون شهرداري‌ها منحصراً از حيث نقض قوانين و مقررات يا مخالفت با آن ها

تبصره 2 ماده 16- از زمان تصویب این قانون مهلت تقدیم دادخواست، راجع به موارد موضوع بند (2) ماده (10) این قانون، برای اشخاص داخل کشور سه ماه و برای افراد مقیم خارج از کشور، شش ماه از تاریخ ابلاغ رأی یا تصمیم قطعی مرجع مربوط مطابق قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب (در امور مدنی) است. مراجع مربوط مکلفند در رأی یا تصمیم خود تصریح نمایند که رأی یا تصمیم آنها ظرف مدت مزبور در دیوان قابل اعتراض است. در مواردی که ابلاغ واقعی نبوده و ذی‌نفع ادعای عدم اطلاع از آن را بنماید شعبه دیوان در ابتداء به موضوع ابلاغ رسیدگی می‌نماید. در مواردی که به موجب قانون سابق، اشخاصی قبلاً حق شکایت در مهلت بیشتری داشته­اند، مهلت مذکور، ملاک محاسبه است.

ماده 443 قانون آیین دادرسی مدنی – از نظر احتساب موارد قانوني، سال دوازده ماه، ماه سي روز، هفته هفت روز و شبانه روز بيست و چهار ساعت است.

@h

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است