خانه » مقالات حقوقی » پیامک کشف حجاب

پیامک کشف حجاب

سرشماره پیامک کشف حجاب چیست؟

پیامک کشف حجاب خودرو تنها از طریق سرشماره‌ای با عنوان police برای شماره تلفن مالک خودرو ارسال‌‌‌ می‌‌شود. دوربین‌های متعددی در نقاط مختلف شهر وجود دارند که وضعیت افراد داخل ماشین‌ را ثبت می‌کنند. پلیس با استفاده از تصاویر این دوربین‌ها، پلاک خودرو‌‌ را ثبت می‌کند.

پیامک بار اول کشف حجاب

متن پیامک تذکر رعایت حجاب که برای مالک خودرو ارسال‌‌‌ می‌شود:

«سلام، مالک خودرو به شماره پلاک … سرنشین / راننده خودرو شما مرتکب جرم کشف حجاب شده است؛ لذا به‌منظور جلوگیری از تکرار جرم به شما تذکر داده‌‌‌ می‌‌‌‌شود. پلیس امنیت اخلاقی ناجا»

اما سؤالی که وجود دارد این است که پس از دریافت این پیامک، چه کاری انجام دهیم؟ توجه داشته باشید که این پیامک بیانگر جریمه کشف حجاب نیست و فقط تذکری برای بی‌حجابی راننده یا سرنشینان خودرو است، ازاین‌رو نیاز به اقدام خاصی ندارد

پیامک کشف حجاب
پیامک کشف حجاب

در برخی از مواقع ممکن است که مالک خودرو پس از گذشت مدتی از دریافت پیامک تذکر کشف حجاب، پیامک دوم کشف حجاب را دریافت کند. این پیامک زمانی برای فرد ارسال‌‌‌ می‌‌شود که کشف حجاب دو بار اتفاق افتاده باشد. ازاین‌رو نیاز است که مالک برای پیگیری این قضیه به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کند. پیامک ابلاغیه کشف حجاب به شرح زیر است.

ابلاغیه: مالک محترم خودرو شماره … در خودرو شما جرم کشف حجاب صورت گرفته است. لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم تکرار، ابلاغ‌‌‌ می‌‌‌‌گردد حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز برای رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود یا کلانتری‌های تهران بزرگ مراجعه کنید. 

درصورتی‌که چنین پیامکی را دریافت کرده‌اید، به نزدیک‌ترین کلانتری یا پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود مراجعه کنید. با حضور در یکی از این دو مکان از شما تعهد کتبی‌‌‌ می‌‌گیرند. این تعهد کتبی به منزله جریمه و توقیف ماشین برای کشف حجاب نیست و تنها به همان امضای مالک ختم‌‌‌ می‌‌شود.

اگر فرد حداکثر تا یک ماه از گذشت تاریخ دریافت پیامک کشف حجاب خودرو برای بار دوم به پلیس امنیت اخلاقی یا کلانتری برای دادن تعهد کتبی مراجعه نکند، خودرویش توقیف خواهد شد و آن را به پارکینگ انتقال‌‌‌ می‌‌دهند.

لازم است اشاره کنیم درصورتی‌که مالک فعلی، خودرو را به فرد دیگری منتقل کرده باشد و مالک جدید قبل از تعویض پلاک از آن استفاده کرده باشد و جریمه کشف حجاب برایش صادر شده باشد، مالک سابق خودرو که پلاک به نام اوست از نظر مراجع قضایی و انتظامی مسئول است. تنها درصورتی‌که بتواند اثبات کند در هنگام وقوع تخلف، خودرو در اختیار او قرار نداشته، دیگر مسئولیت این جرم برعهده وی نخواهد بود

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است