اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

بایگانی برچسب ها: هفت سالگي

چرا بعد طلاق بچه به پدر داده ميشود؟

چرا بعد طلاق بچه به پدر داده ميشود؟

الف)حق حضانت و سرپرستي از كودك در ماده 1178 قانون مدني آمده است: «ابوين مكلف هستند كه در حدود توانايي خود به تربيت اطفال خويش به حسب مقتضي اقدام كنند و نبايد آنها را مهمل بگذارند».مقصود از «ابوين» پدر و مادر اطفال اند. مطابق اين ماده قانوني، نگهداري طفل بر عهده پدر و مادر است: در ماده 1172 قانون مدني حضانت از طفل به صورت يك تكليف الزامي براي پدر و مادر مطرح شده است. « هيچ يكي از ابوين حق ندارند در مدتي كه حضانتطفل به عهده آنها است از نگهدار...

ادامه مطلب