کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خانه » مقالات حقوقی » اجازه خروج از كشور

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
اجازه خروج از كشور

اجازه خروج از كشور

 

👈 زن

🔸طبق ماده ۱۸ گذرنامه خانم متاهل در هر سنی باشد برای خروج از کشور به اجازه شوهر نیاز دارد.

🔹 شوهر در هر زمان از اجازه خود منصرف شود میتواند با مراجعه به پلیس گذرنامه، نسبت به جلوگیری از خروج همسرش اقدام نماید. در این صورت گذرنامه خانم ضبط میشود.
(نمونه آن را در ارتباط با کاپیتان تیم فوتسال بانوان دیدیم)

🔸بانوان در مواقع اضطراری میتوانند از دادستان بگیرند. تشخیص ضرورت به عهده است و ایشان میبایست ظرف ۳ روز نظر خود را اعلام کند.

✅ زنانی که با شوهر خود مقیم خارج هستند و زنانی که شوهر خارجی دارند و به تابعیت ایرانی باقی مانده اند از این شرط مستثنی هستند.

✅خانم های متاهل در موارد اضطراری مانند نیاز به درمان، بستگان و یا ملاقات با آنها، سفرهای زیارتی و … می توانند از دادگاه درخواست خروج از کشور نمایند.

🔴 بهترین راه حل برای خروج زن از کشور؛
همانطور که می دانید، زنان متاهل با اجازه کتبی شوهر خود میتوانند از کشور خارج شوند. اما با استفاده از ازدواج یا وکالتنامه ازدواج، زن برای خروج از کشور با مشکل خاصی مواجه نمیشود.

🚫ممنوعیت خروج از کشور؛
معمولا یکی از نخستین کارهایی است که آقایان در هنگام وقوع اختلافات شدید انجام میدهند. ممکن است بعضی خانم ها فکر کنند که چون گذرنامه دارند، فعلا مشکلی از این باب نخواهند داشت! این تصور اشتباه است چرا که در این شرایط نیز مرد میتواند با مراجعه به اداره گذرنامه ظرف چند دقیقه همسر خود را ممنوع الخروج کند.

 

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است