حوادث چون روزها سپری می شوند.
خانه » مقالات حقوقی » نكات مهم قرارداد اجاره

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
نكات مهم قرارداد اجاره

نكات مهم قرارداد اجاره

👈 نکات مهم و ضروری در تنظیم چیست؟

✅ لزوم قید مدت در قرارداد اجاره

✅ در تنظیم قراردادهای اجاره باید مورد توجه قرار گیرد، قید در قرارداد است. در غیر این صورت برابر ماده 468 قانون مدنی قرار داد باطل است

✅لزوم قید عدم حق اجاره به غیر

✅در هنگام تنظیم قرار‌داد در قرار‌داد منعقد شده اشاره کنند که حق اجاره مورد اجاره به غیر را به صورت کلی یا جزیی ندارد. اگر چنین شرطی در قرارداد گنجانده نشود، برابر قانون از حق اجاره به غیر برخوردار است.

✅نحوه پایان قرارداد اجاره

✅ عقد اجاره به محض انقضای مدت برطرف می‌شود بنابراین اگر مستاجر بعد از انقضای قرارداد، عین مستاجره را بدون اذن مالک در تصرف خود نگاه دارد، باید اجرت‌المثل به مالک پرداخت کند

✅ عقد اجاره با فوت هر یک از و مستاجر باطل نشده و فقط در صورتی باطل می‌شود که برای مدت عمر خود مالک منافع عین مستاجره باشد. در این صورت با فوت او قرارداد باطل می‌شود‌، ضمن اینکه اگر شرط مباشرت مستاجر شده باشد نیز با فوت وی قرار داد اجاره باطل می‌شود.

✅ عدم اهلیت ورشکسته مالی برای تنظیم قرارداد

✅ شخص ورشکسته نمی‌تواند پس از صدور حکم توقف، مالی را اجاره دهد یا مالی را اجاره کند زیرا اداره اموال چنین شخصی با مدیر تصفیه است.

✅ قرارداد با دو شاهد و در دو نسخه تنظیم شود

✅ قراردادهای عادی اجاره باید به وسیله دو نفر از افراد مورد اعتماد طرفین به عنوان شهود گواهی شود و نیز اینکه تاکید شده قرارداد حتما در دونسخه تهیه شود.

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است