اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خانه » مقالات حقوقی » محجور بودن خوانده قبل از شروع رسيدگي

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
محجور بودن خوانده  قبل از شروع رسيدگي

محجور بودن خوانده قبل از شروع رسيدگي

‌ سؤال
درخصوص افرادی که به سن بلوغ رسیده اند؛ اما دلیلی بر رشد ایشان نمی باشدو مادرمدعی است که زوج صلاحیت نگهداری فرزندمشترک رانداردو باعنایت به اینکه عنوان طفل را ندارد و به سن بلوغ رسیده است،نظریه آن اداره محترم در خصوص حضانت افراد بالغ زیر 16 سال چه می باشد؟ نظر به اینکه در

نظریه شماره1818/92/7 ـ 18/9/1392

نظریه اداره کل حقوقی قوه قضاییه
با رسیدن طفل به سن بلوغ که در پسر 15 سال تمام قمری و در دختر 9 سال تمام قمری است موضوع حضانت منتفی و فرد بالغ در مرحله انتخاب می تواند با هر یک از والدین خود که بخواهد زندگی نماید و ضرورت احراز رشد بعد از سن بلوغ صرفاً به منظور تجویز دخل و تصرف فرد بالغ در امور مالیش می باشد. ضمناً ماده 9 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست مصوب 31/6/1392 که کـلیه کودکان و نوجـوانان نابالغ و نیز افراد زیر 16 سال را که به تشخیص دادگاه عدم رشد و یا نیاز آنان به سرپرستی احراز شده است مشمول مفاد آن قانون دانسته است، در محدوده همان قانون قابل اعمال است و نافی قواعد عام ناظر به حضانت کودکان توسط والدین نمی باشد.

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است