سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خانه » مقالات حقوقی » كميسيون ماده 77

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
كميسيون ماده 77

كميسيون ماده 77

بر اساس ماده 77 قانون شهرداري‏ها، « رفع هرگونه اختلاف بين مؤدي و شهرداري در مورد عوارض به كميسيوني مركب از نمايندگان وزارت كشور و دادگستري و انجمن شهر ارجاع مي‏شود و تصميم كميسيون مزبور، قطعي است. بدهي‏هايي كه طبق تصميم اين كميسيون تشخيص داده شود طبق مقررات اسناد لازم الاجرا و به‏وسيله اداره ثبت قابل وصول است و اجراي ثبت مكلف است بر طبق تصميم كميسيون مزبور به صدور اجراييه و وصول طلب شهرداري مبادرت نمايد. در نقاطي كه سازمان قضايي نباشد رئيس دادگستري شهرستان يك نفر را به نمايندگي دادگستري تعيين مي‏نمايد و در غياب انجمن شهر انتخاب نماينده‌ انجمن از طرف شوراي شهرستان به عمل خواهد آمد.»
با عنايت به مراتب عنوان شده شرح وظايف كميسيون ماده 77 به شرح ذيل است:
1- رفع اختلاف بين مؤدي و شهرداري برسر موضوع عوارض. «بديهي است رسيدگي به اختلافات خارج از موضوع عوارض در صلاحيت كميسيون مذكور نيست» که اخیرا با توجه به مصوبه شورا بهاي خدمات نیز شامل آن می‏باشد.
2- تقسيم بندي شكايات مؤدي براي طرح در كميسيون‏هاي مذكور، وظیفه دبیر خانه کمیسیون
است.
3- تنظيم دعوتنامه به مؤديان براي شركت در كميسيون‏هاي موضوع قانون، وظیفه دبیرخانه کمیسیون است.
4- رسيدگي به شكايات و خواسته‏هاي مؤديان از وظایف کمیسیون و تجديد جلسه در صورت تشخيص كميسيون براي ارائه مدارك و ادله جديد از وظایف دبیرخانه کمیسیون است.
5- صدور رأي قطعي حضوري يا غيابي توسط كميسيون
6- ابلاغ تصميم كميسيون به مؤدي و سازمان ذي‏ربط (واحد اجرای وصول) که از وظایف دبیرخانه کمیسیون است.
7- از زمان اعلام ابلاغيه ، اعطاي مهلت 15 روزه براي تعيين تكليف و عدم مراجعه منجر به صدور اجرائيه اداره ثبت به منظور توقيف اموال مؤدي مي‏گردد.
8- توقيف اموال مؤدي با حضور نماينده شهرداري، نماينده دادستاني و نماينده اداره ثبت و تعلق مبلغ ربع عشر و نيم عشر اجرايي به اداره ثبت كه بر عهده مؤدي است.
9- تعيين حفظ اموال توسط اداره ثبت به منظور نگهداري اموال توقيفي تا زمان ارزيابي و مزايده
10- چنانچه در هر يك از مراتب فوق، مودی براي تعيين تكليف مراجعه كند و وجه نقد واريز يا چك صادر شود به منزله تعيين تكليف قطعي تلقي شده و گواهي تعهد پرداخت و ختم پرونده به اجراي ثبت ارسال مي‌گردد.

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است