هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خانه » مقالات حقوقی » قابليت فروش ملكي كه در رهن بانك است

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
قابليت فروش ملكي كه در رهن بانك است

قابليت فروش ملكي كه در رهن بانك است

❇️قابلیت ؋ـروش ملڪے ڪه در رهن بانڪ است

به عبارت دیگر براے صراحت این موضوع بصورت سوالے پاسخ شود :

⁉️ در صورتے ڪه ملڪے در رهن بانڪ قرارداشته باشد، اما مالڪ با حـ؋ـظ مرتهن، آن را ؋ـروخته باشد آیا مے تواند با پرداخت بدهے مالڪ، از بانڪ تقاضاے ؋ـڪ رهن ڪند ؟

✅ و؋ـق نظریه مشورتے شماره 4622/7-4/7/1384 اداره ڪل حقوقے قوه قضائیه ڪه مشعر است :

✅با توجه به این ڪه طبق ماده 793 مدنے و راے وحدت رویه 620 مورخ 20/8/1376 هیات عمومے دیوان عالے ڪشور معاملات مالڪ نسبت به مال مرهون در صورتے ڪه ناـ؋ـے مرتهن نباشد ناـ؋ـذ است و بر اساس ماده 362 مدنے قائم مقام قانونے ؋ـروشنده تلقے مے شود، مضاـ؋ـاٌ به این ڪه ماده 267 قانون مدنے ایـ؋ـاء از جانب غیر مدیون را هم جایز شمرده است، لذا در ؋ـرض پس از پرداخت بدهے مدیون به بانڪ مے تواند تقاضاے ؋ـڪ رهن نماید و مباشرت راهن شرط نیست.

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است