دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خانه » مقالات حقوقی » پرداخت بدهي متوفي توسط ورثه

اطلاعیه سایت

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196
پرداخت بدهي متوفي توسط ورثه

پرداخت بدهي متوفي توسط ورثه

⭕آیا بایدبدهی های متوفی را بپردازند؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که ورثه تحت هيچ شرايطی مسئول پرداخت بدهی‌های متوفی نيستند بلکه بدهی‌های او از ترکه‌اش پرداخت می شود و اگر ترکه کفاف ندهد همان مقدار موجود به نسبت ميان طلبکاران تقسيم می شود.
اگر دارايی متوفی برای پرداخت بدهی هايش کافی نباشد ورثه مجبور نيستند ثابت کنند که دارايی متوفی کفايت پرداخت بدهی های او را نکرده است.
بدهی‌های متوفی بايد به ترتيب پرداخت شود.
اين بدهی‌ها شامل هزينه کفن و دفن، ديون وابسته به ترکه مانند دين دارای حق وثيقه و ديگر ديون است. اين‌ها نيز بايد به ترتيب ماده ۲۲۶ قانون امور حسبی پرداخت شود، البته مهریه خانم جزو دیون ممتازه هست.

،

بازدید: 26

راهنما

تماس با سپیده کاظمی وکیل پایه یک دادگستری - هم‌اکنون تماس بگیرید: 09121035196

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است